Dla kogo

NASZ PROGRAM SKIEROWANY JEST DLA DZIECI W WIEKU OD 12 MIESIĄCA ŻYCIA DO 4 LAT.

Stworzyliśmy nasz program aby pomógł rozwiać wszelkie wątpliwości każdego rodzica, który uważa, że jego dziecko może mieć zaburzenia procesów sensorycznych (kliknij i dowiedz się co to są zaburzenia procesów sensorycznych).

W związku z bardzo dużą popularnością Integracji Sensorycznej w Polsce często rodzice spotykają się z problemem długich kolejek do specjalistów, terapeutów Integracji Sensorycznej. Mimo popularności terapii SI nadal w wielu miastach czy miejscowościach wiejskich nie ma specjalistów, którzy mogliby pomóc rodzicom.

Chcielibyśmy aby nasze oprogramowanie było między innymi swoistym badaniem przesiewowym, które bardzo szybko, w warunkach domowych przekaże dla rodzica rzetelne, bardzo istotne informacje a koszt uzyskania tych informacji będzie dużo niższy niż pełna diagnoza SI, która w wielu przypadkach nie jest potrzebna.

Dlatego I etapem systemu KATIS jest wypelnienie Kwestionariusza, który zakonczy sie trzema mozliwymi wynikami:

dziecko ma zaburzenia procesów sensorycznych i musi udac sie na diagnoze do terapeuty SI

dziecko ma zaburzenia ale jest mozliwosc pracy nad tymi problemami w domu przy pomocy systemu KATIS

dziecko nie ma zaburzen procesów sensorycznych

Co to jest KATIS i jak dziala?

CATIS to pierwszy na swiecie program diagnostyczno-terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Stworzony w warszawskim Centrum Procesów Sensorycznych - Sensum Mobile przez najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie diagnozy i terapii integracji sensorycznej oraz wybitnych polskich informatyków.

Zespolowi, który stworzyl CATIS przewodzil Zbigniew Przyrowski, który uznawany jest za najwybitniejszy autorytet w dziedzinie leczenia zaburzen przetwarzania sensorycznego u dzieci w Polsce. Zbigniew Przyrowski jest prekursorem terapii integracji sensorycznej w Polsce, a diagnoza i terapia dzieci zajmuje sie od lat 80-tych. Pod jego nadzorem zostaly stworzenie narzedzia IT oraz opracowane odpowiednie algorytmy ulatwiajace diagnoze i terapie integracji sensorycznej.

CATIS to innowacyjna, inteligentna platforma informatyczna do wczesnego diagnozowania i terapii dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. System skierowany jest do trzech grup odbiorców: rodziców, specjalistów, którzy nie sa terapeutami integracji sensorycznej oraz terapeutów integracji sensorycznej. Opracowane rozwiazanie umozliwia ocene prawidlowosci rozwoju procesów sensorycznych malych dzieci od 12 miesiaca zycia do 4 lat. Program pozwala na wstepne rozpoznanie stopnia ryzyka zaburzen integracji sensorycznej przez rodziców nie wychodzac z domu. Po przejsciu wlasciwych kroków diagnostycznych CATIS wskaze rodzicom dalsze kroki postepowania: koniecznosc kontaktu osobistego z terapeuta w celu poglebienia diagnozy lub przy niewielkich zaburzeniach zaproponuje kolejne zestawy cwiczen domowych, rozlozonych w ciagu tygodnia i miesiecy. Cwiczenia sa prezentowane w formie grafik i plików video.

Program stanowi równiez wsparcie w diagnozie i terapii prowadzonej przez profesjonalistów w zakresie zaburzen integracji sensorycznej. Diagnoza przeprowadzona jest na podstawie zestawu wywiadów, kwestionariuszy i testów standartowych. Program prowadzi terapeute przez kolejne etapy badania, oblicza i analizuje wyniki, wskazuje na mozliwy typ zaburzen integracji sensorycznej i proponuje okreslone zestawy cwiczen. Cwiczenia sa nie tylko opisane ale równiez prezentowane w formie przejrzystych grafik, zdjec oraz materialów video.

Platforma nie tylko pozwala na wczesne wykrycie przez rodziców ryzyka zaburzen integracji sensorycznej i zastosowania odpowiednich cwiczen w formie zabaw ale równiez znaczaco skraca, upraszcza i normalizuje proces diagnozy oraz pózniejszej terapii prowadzonej przez specjalistów.

Cennik

Test

Dla jednego dziecka

10zł

Dla dwójki dzieci

18zł

Dla trójki dzieci

26zł

Cwiczenia na 3 miesiace plus test weryfikujacy

Dla jednego dziecka

20zł

Dla dwójki dzieci

35zł

Dla trójki dzieci

50zł

KONTAKT

adres: Rydla 56,Warszawa

telefon: 455-322-564

email: firma@katis.pl