DLA

RODZICÓW

DLA

TERAPEUTÓW

DLA

SPECIALISTÓW

DLA

OŚRODKÓW SI

DLA

RODZICÓW

DLA

TERAPEUTÓW

DLA

SPECIALISTÓW

DLA

OŚRODKÓW SI

Dla kogo

Ta wersja programu jest wyłącznie dla certyfikowanych terapeutów SI, którzy ukonczyli specjalne szkolenie

Przejdź do szkolenia

NASZ PROGRAM SKIEROWANY JEST DLA DZIECI W WIEKU OD 12 MIESIĄCA ŻYCIA DO 4 LAT i 11 miesięcy.

Stworzyliśmy nasz program dla terapeutów, którzy chcą:

- poprawić skuteczność swojej pracy;

- otrzymać dostęp do innowacyjnego testu dla dzieci poniżej 4 roku życia nigdzie indziej nie dostępnego, pierwszego tego typy testu na świecie. Narzędzia wystandaryzowanego i przystosowanego dla polskiej populacji dzieci;

- uzyskać dostęp do bazy składającej się z ponad 700 ćwiczeń dedykowanych do pracy w gabinetach terapeutycznych jak również zalecanych rodzicom do prowadzenia w domu.

Co to jest KATIS?

KATIS to pierwszy na świecie inteligentny program diagnostyczno- terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi. Inteligentny bo uczy się coraz precyzyjniej analizować wyniki wraz z wzrastającą ilością badanych dzieci. Tą innowacyjną platformą informatyczną do wczesnego diagnozowania i terapii dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej opracowali specjaliści z warszawskiego Centrum Procesów Sensorycznych-Sensum Mobile.

Dr Ayres pisała i mówiła w swoich filmach szkoleniowych jak ważne jest zapobieganie zaburzeń integracji sensorycznej. Jak w przypadku wszelkich innych zaburzeń rozwojowych, wczesna diagnoza pozwala na lepszą i efektywniejszą terapię. I dlatego tak ważne jest opracowanie narzędzi, które pozwolą na szybką diagnozę i podjęcie wczesnej terapii. Efektem prac badawczo-rozwojowych specjalistów w Centrum Procesów Sensorycznych - Sensum Mobile jest przełomowa platforma informatyczna KATIS.

Zespół badawczy pod kierunkiem Zbigniewa Przyrowskiego (więcej) prekursora terapii integracji sensorycznej w Polsce stworzył narzędzie IT do opracowania odpowiednich algorytmów ułatwiających diagnozę i terapię integracji sensorycznej.

Jak działa KATIS?

Moduł ten zawiera wszystkie narzędzia do przeprowadzenia pełnej standardowej diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej.

Pierwszym krokiem jest standardowy wywiad z rodzicami opisujący podstawowe momenty z okresu ciąży, porodu i kilkunastu pierwszych miesięcy życia dziecka. Jeśli rodzice już samodzielnie w module dla rodzica przeszli ten etap terapeuta badający dziecka ma dostęp do wyników tego wywiadu. Nie potrzeba powtarzać wówczas tego etapu diagnozy co skraca czas badania. Drugim krokiem jest wypełnienie standardowego kwestionariusza mierzącego procesy sensoryczne dziecka w określonym wieku. Stwierdzenia kwestionariusza opisują reakcje dzieci na codzienne doświadczenia sensoryczne w kilku kategoriach. Jeśli rodzice już w swoim module wypełnili kwestionariusz wówczas terapeuta ma dostęp do wyników zapisanych w programie. Jeśli nie to program automatycznie oblicza wyniki. Następnym krokiem jest przeprowadzenie przez badającego (terapeutę integracji sensorycznej) kolejnych zadań testów zaburzeń modulacji sensorycznej i zaburzeń ruchowych o bazie sensorycznej. Poszczególne zadania są opisane i przedstawione multimedialnie jak należy je prawidłowo wykonać. Oczywiście każdy terapeuta przechodzi w Centrum właściwe szkolenie w zakresie obsługi programu i przeprowadzania zadań testów. Teraz program oblicza standardowe wyniki przeprowadzonych testów, analizuje je i proponuje rozpoznanie, które terapeuta może zaakceptować lub nie. Jeśli diagnoza zostanie zaakceptowana program w oparciu o stworzone inteligentne algorytmy KATIS buduje program terapii z najbardziej odpowiadającym zestawem ćwiczeń. Program ten a nawet poszczególne ćwiczenia może akceptować terapeuta lub zmodyfikować według własnej koncepcji. Program sam uczy się na podstawie kolejnych wyników badań na jaki typ zaburzeń przetwarzania sensorycznego wskazują wyniki badania konkretnego dziecka. To znaczy im więcej przeprowadzonych badań tym diagnoza precyzyjniejsza. Początkowe algorytmy zostały opracowane na podstawie badań 450 dzieci przez doświadczonych diagnostów zaburzeń integracji sensorycznej w Sensum Mobile. KATIS uczy się również modyfikacji i doboru najbardziej efektywnych ćwiczeń dla określonego typu zaburzeń integracji sensorycznej w oparciu o tworzone przez terapeutów (użytkowników KATIS) programy terapii i jednostkowe ćwiczenia. To pierwszy tego typu program na świecie.

Platforma nie tylko pozwala na wczesne wykrycie przez rodziców ryzyka zaburzen integracji sensorycznej i zastosowania odpowiednich cwiczen w formie zabaw ale równiez znaczaco skraca, upraszcza i normalizuje proces diagnozy oraz pózniejszej terapii prowadzonej przez specjalistów.

SZKOLENIA

dla terapeutów

10.02.2019
Terapia ręki
15.02.2019
Spektrum autyzmu
22.02.2019
IS w ADHD

Cennik

Każdy terapeuta powinien odbyć szkolenie,

którego ukończenie daje pełny dostęp do programu.

dla tych co nie ukończyli szkolenia

dla absolwenów naszego kursu

Pakiety szkoleń do 5 dzieci przez rok

500zł

Szkolenie plus dostęp do programu

2500zł (zależy od cen sprzętu)

Szkolenie, dostęp do programu plus sprzęt multimedialny (laptop/tablet)

5000zł

Szkolenie, dostęp do programu, sprzęt multimedialny plus pakiet pomocy podstawowych

2000zł

Szkolenie, dostęp do programu, sprzęt multimedialny, pakiet pomocy podstawowych plus wyposażenie gabinetu

Pakiety szkoleń do 5 dzieci przez rok

500zł

Szkolenie plus dostęp do programu

2500zł (zależy od cen sprzętu)

Szkolenie, dostęp do programu plus sprzęt multimedialny (laptop/tablet)

5000zł

Szkolenie, dostęp do programu, sprzęt multimedialny plus pakiet pomocy podstawowych

2000zł

Szkolenie, dostęp do programu, sprzęt multimedialny, pakiet pomocy podstawowych plus wyposażenie gabinetu

Abonament po szkoleniu na 12 miesięcy

300zł

Pełny dostęp do systemu dla max 5 dzieci

500zł

Pełny dostęp do systemu dla max 10 dzieci

800zł

Pełny dostęp do systemu dla max 20 dzieci

1000zł

Pełny dostęp do systemu dla max 30 dzieci

+60zł

Każde dodatkowe dziecko poza pakietem

KONTAKT

adres: Śródziemnomorska 11/21, 02-758 Warszawa

telefon: 533 337 070

email: firma@katis.pl